Schody na mieru – Realizácia v meste Nitra

 

Naša ďalšia zákazka nás zaviala do mesta pod Zoborom. V meste Nitra nás čakala realizácia interiérových schodov do novo zrekonštruovaného domu.

Schodová konštrukcia, ktorú do starších rekonštruovaných stavieb výhradne zhotovujeme v odľahčenej verzii, aby čo najmenej zaťažila rokmi skúšané múry dokonale zapadla na svoje miesto.

V celkovej výške 327cm schody prepojili prízemie s prvým podlažím. Nakoľko je stavba podpivničená zadávateľ zákazky ani nemal inú možnosť, ako zvoliť odľahčené no napriek tomu pevné a masívne kovové schody. Betónové schody by neúmerne zaťažili podlahu, čo by mohlo viesť k narušeniu statiky samotnej stavby.

Nášľapy si podľa požiadavky bude zabezpečovať klient. Dá sa očakávať, že budú z masívneho dreva. Aj z uvedeného dôvodu sme do schodiskovej konštrukcie integrovali predprípravu na samotnú montáž spomínaných nášľapov.

Ukotvenie konštrukcie zabezpečujú masívne konzoly, ako je aj zjavné z priložených fotografií. Povrchová úprava v základnej matnej farbe dáva priestor klientovi prispôsobiť koncový náter interiéru prípadne farbe dreva na nášľapoch.

Potrebujete schody, či už do interiéru alebo exteriéru, alebo vás zaujali schody pre škôlky, či školy? Kontaktujte nás a nechajte si vypracovať cenovú ponuku na mieru.