5 výhod kovových schodov na mieru, ktoré by ste mali poznať

Prinášame vám 5 hlavných dôvodov, prečo by ste mali mať vo svojom dome alebo firme schody postavené na mieru z kovu.

Vlastné, na mieru postavené schodiská, sú skvelým spôsobom, ako vniesť charakter a priestor do vašej renovácie alebo nového priestoru. Takéto schodisko nie je len funkčné, poskytuje bezpečný prechod z jedného poschodia vašej nehnuteľnosti na druhé, ale môže byť aj dramatickým a atraktívnym ústredným bodom priestoru.

 1. Kreatívna estetika

Schodisko na mieru ako súčasť vašej estetiky môže pomôcť vyriešiť problémy s priestorom a zároveň dodať vášmu majetku kúzlo.

Schody vyrobené na mieru dokážu vyhovovať väčšine priestorových obmedzení, od zákrut po odpočívadlá a všetko medzi tým. Pridaním architektonickej jedinečnosti do vášho priestoru môžu byť vlastné schodiská vyrobené tak, aby sa zmestili do malých priestorov alebo pridali dramatické štýly a ústredné body vo vašej domácnosti alebo kancelárii.

 

 1. Vyššia hodnota nehnuteľnosti pri predaji

Návrh a inštalácia schodiska na mieru môže byť drahšia, ale investícia sa vám môže vrátiť, ak sa rozhodnete predať svoju nehnuteľnosť.

Vlastné schodiská môžu prilákať potenciálnych kupcov, umožniť vám zvýšiť požadovanú cenu a poskytnúť realitnej kancelárii silné predajné miesto, ktoré by mohlo viesť k cenovo vyšším ponukám.

 

 1. Možnosti prispôsobenia

Povrchová úprava vašich schodov, stúpačiek a zábradlí je obmedzená len vašou predstavivosťou, možno použiť takmer akýkoľvek materiál, kovy, kompozity alebo prémiové tvrdé drevo. Ak sa v budúcnosti rozhodnete zmeniť farbu kovovej konštrukcie, nie je to nič zložité. Ak sa nášľapy postupne zošúchajú alebo sa jednoducho rozhodnete pre zmenu, kovová kostra schodov ostáva a vy jednoduchým vymontovaním a nasadením nových nášľapov vdýchnete schodom nový život.

 

 1. Dokonale sa hodí do priestoru

Schodisko na mieru sa dokonale hodí do každého priestoru. Je to dôležité, pretože často vidíme predpripravené schody, ktoré sú príliš veľké alebo príliš malé, zaberajú príliš veľa miesta alebo neposkytujú dostatočné využitie.

Vaše vlastné schodisko sa nielen zmestí, ale môže byť vyrobené z materiálov podľa vášho výberu. Nášľapy môžu byť z kovu, dreva, či kameňa – možnosti sú nekonečné a záleží len na vás, aký materiál zvolíte, aby sa dokonale zladil s celkovým dizajnom.

 

 1. Bezpečnosť a odolnosť

Kov, ktorý sa raz opracuje vyžaduje minimum údržby a zároveň poskytuje odolnosť a tým aj bezpečnosť. Náter, ktorý je použitý pri interiérových aj exteriérových schodoch je odolný voči vplyvom počasia a rôznych teplôt, takže nehrozí hrdzavenie materiálu. Výhodou kombinácie dreva a kovu je aj v tom, že takéto schody nevŕzgajú, na rozdiel od celodrevených schodov.

 

Ak uvažujete nad interiérovými alebo vonkajšími schodmi, neváhajte nás kontaktovať.

 


  Zdieľajte tento článok na sociálnych sieťach
  Facebook
  Twitter
  LinkedIn
  Telegram