Výhody samonosných schodov

Samonosné schodisko nájdeme predovšetkým v interiéri. Je to jednak z dôvodu praktického ale predovšetkým z estetického.

Konštrukcia kovových samonosných schodov, ako už názov naznačuje, nepotrebuje rôzne podporné stĺpiky. To so sebou prináša estetickú výhodu a ešte jeden mimoriadne prínosný bonus. Ale o tom neskôr v tomto článku.

Oceľové samonosné schody sú veľmi vhodným riešením v prípade, že dom sa práve stavia alebo rekonštruuje. Je totiž možné prispôsobiť schody na mieru podľa výšky podláh na oboch poschodiach.

Spomínali sme estetickú stránku samonosných schodov. Pod schodmi, vďaka tomuto riešeniu, nie sú žiadne oporné prvky a tak sa schodisko stáva jednoduchším a dizajnovo čistejším, pri súčasnom zachovaní pevnosti a stability.

Samonosné schody sa vyrábajú najčastejšie do tvaru písmena U alebo L.

L-kové samonosné schody sú dizajnovo príťažlivé. Poskytujú vizuálnu bariéru medzi poschodiami, takže môžu pridať trochu súkromia. Schody v tvare L môžu trochu pomôcť pri prenose zvuku medzi poschodiami. Niektorí veria, že sú bezpečnejšie ako napr. priame schody, pretože pri páde neprejde človek celým schodiskom ale len jeho časťou.

Samonosné schody do tvaru písmena U sa využívajú najmä v menších priestoroch. V ohybe schodov býva často aj rovná plocha na odpočinok, čo ocenia najmä starší ľudia.

Výhodou kovových samonosných schodov je takmer nekonečná životnosť a mimoriadne jednoduchá udržba.

Keď sme už spomenuli priestory… Veľkým bonusom, ktorý využíva čoraz viac našich zákazníkov, je fakt, že pod samonosnými schodmi viete zriadiť úložnú plochu alebo dať si namontovať vstavanú skriňu. Nemáte pritom žiadne obmedzenia, pretože schodisko nemá žiadne stĺpy alebo trámy, ktoré by mohli brániť napr. posúvaniu dverí, či vyťahovaniu vecí zo skrine.

Za viac ako 20 rokov našej remeselnej práce sme vyrobili kovové samonosné schody – či už s modernejším alebo tradičnejším vzhľadom. Preto neváhajte a nechajte si aj vy vypracovať cenovú ponuku na samonosné schodisko na mieru.


    Zdieľajte tento článok na sociálnych sieťach
    Facebook
    Twitter
    LinkedIn
    Telegram